Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.


Ranking kont oszczędnościowych1
Getin Bank - konto oszczędnościowe
Okres: | Zakres kwot: 0,01 – 200.000 zł.
2,5 %

2
Konto oszczędnościowe Nest Bank
Okres: | Zakres kwot: 1000 – 50.000 zł.
2,5 %

3
Konto oszczędnościowe Profit
Okres: | Zakres kwot: 1000 – 100.000 zł.
2,5 %

4
Konto Lokacyjne
Okres: | Zakres kwot: 0,01 – bez limitu
2,5 %

5
Konto Zośka PRO
Okres: | Zakres kwot: 0,01 – bez limitu
2,5 %

6
Konto Freemium
Okres: | Zakres kwot: do 50.000 zł.
3 %

7
Konto Zyskowne - Biznes
Okres: | Zakres kwot: do 100.000 zł.
2,20 %

8
Lion's Excellence
Okres: | Zakres kwot: Bez limitu
2,15 %

9
Lokata NR 1 – Idea Bank
Okres: 1 miesiąc | Zakres kwot: od 500 do 1 000 000 zł
2,20 %

10
Lokata NR 1 – Idea Bank
Okres: 1 miesiąc | Zakres kwot: od 500 do 1 000 000 zł
2,20 %


do końca: 5 dni
Gwarantowane 3% od Getin Bank
Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3% w sakli roku przez 3 miesiące i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. Niech regularne odkładanie zaprocentuje. 

ZAKOŃCZONA
Konto Mocno Oszczędnościowe – z oprocentowaniem 2,7%
Konto Mocno Oszczędnościowe pozwoli Ci powiększać środki zgromadzone na rachunku. Pozwól Twoim pieniądzom się pomnażać. 

ZAKOŃCZONA
Gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy od Getin Bank
Bardzo niewiele dzieli Cię od tego, by zyskać gwarantowane 3,5% przez 12 miesięcy i pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz sam, jakie proste warunki wystarczy spełnić. 

ZAKOŃCZONA
Czas na oszczędzanie z mobilnym kontem od BZ WBK
Wiele badań statystycznych pokazuje, że Polakom żyje się coraz lepiej i bogacimy się. Twój domowy budżet też odnotowuje nadwyżki? Nie trzymaj ich w skarpecie lub na nieoprocentowanym koncie. Niech te pieniądze zarabiają dla Ciebie z mobilnym kontem.

ZAKOŃCZONA
Getin Bank daje 2,5% - oszczędzamy?
Jak pomnożyć nasze pieniądze? To proste. Oszczędzamy z kontem oszczędnościowym Getin Banku.

ZAKOŃCZONA
Idea Bank: zupełnie darmowe konto Idealne
Idea Bank jest kolejnym bankiem, który oferuje swoim klientom indywidualnym bezpłatne konto osobiste. Czym w takim razie wyróżnia się na tle innych banków?

ZAKOŃCZONA
2,5% na koncie oszczędnościowym Profit +150 zł
Bank Millennium rozpoczął V edycję promocji z oprocentowaniem 2,5% na swoim Koncie Oszczędnościowym Profit. Dodatkowo na start można otrzymać 150 zł. To obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku. Dzięki temu tekstowi zawiłości regulaminu nie będą przeszkodą, by skorzystać z promocji.  1  

Konto oszczędnościowe ranking

Przygotowany ranking kont oszczędnościowych zawiera większość dostępnych na polskim rynku kont oszczędnościowych, które możemy otworzyć w znanych bankach. Konto oszczędnościowe to najbezpieczniejsza forma przechowywania pieniędzy przy równoczesnym zysku. Co prawda od kilku już lat stopy procentowe NBP kont oszczędnościowym są na dramatycznie niskim poziomie, jednak nadal konta oszczędnościowe warto uznać za sprawdzoną metodę na stopniowe, powolne oszczędzanie pieniędzy.

Ranking kont oszczędnościowych

Rankingi kont oszczędnościowych służą przede wszystkim klientom, którzy chcą przenieść zgromadzone wcześniej środki pieniężne na konto oszczędnościowe z lepszym oprocentowaniem lub klientom poszukującym nowego konta osobistego i konta oszczędnościowego. Większość kont oszczędnościowych dostępnych na rynku możemy otworzyć po uprzednim założeniu konta osobistego. Dlatego warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem produktów finansowych oferowanych przez banki. Czy chcemy po prostu tanie konto osobiste do szybkich przelewów i płatności kartą, wraz z całkiem nieźle oprocentowanym kontem oszczędnościowym, gdzie od czasu do czasu będziemy przelewać nasze miesięczne naddatki? A może spokojne i bezpiecznie oszczędzanie będzie naszym głównym celem? Wtedy warto rozejrzeć się za kontem oszczędnościowym z wysokim oprocentowaniem.

Konto oszczędnościowe

Środki pieniężne zgromadzone na koncie oszczędnościowych pracują na nasze odsetki, od których niestety musimy odprowadzić podatek. Podatek od odsetek obsługiwany jest automatycznie przez nasz bank, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowy. Nie musimy się więc martwić, że zapomnimy o zapłacie i w konsekwencji będziemy mieć problem z Urzędem Skarbowym. Podatek od odsetek ściągany jest co miesiąc od naliczonych wcześniej odsetek, które zarabiamy za prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Jeśli kapitalizacja odsetek jest miesięczna, wtedy podatek również zostanie pobrany co miesiąc.

Najlepsze konta oszczędnościowe a oprocentowanie

Niestety banki, prezentują ofertę kont oszczędnościowych zazwyczaj reklamują jedynie oprocentowanie w okresie promocyjnym. Oprocentowanie stałe schodzi na dalszy plan. Dlaczego tak się dzieje? Pod względem oprocentowania kont oszczędnościowych banki naprawdę nie mają się czym chwalić. Średnie oprocentowania konta oszczędnościowego po okresie promocyjnym to ok. 0,5% do 1%. Co więcej, promocyjne oprocentowanie dotyczy przeważnie tylko 3 miesięcy, po czym zostanie pomniejszone. Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe banki nie są szczodre, jako Wujek Sknerus muszę powiedzieć, że wręcz skąpią promocji. Nie odkryjemy Ameryki podkreślając fakt, że promocja korzystnego oprocentowania środków na koncie oszczędnościowych zazwyczaj dotyczy nowych klientów i nowych środków. Możesz posiadać konto oszczędnościowe w tym samym banku nawet 15 lat, nie licz jednak na bonusy lojalnościowe. Po prostu zapomnij, że bank w jakikolwiek sposób uhonoruje twoje przywiązanie. Lepiej skorzystaj z dostępnego rankingu najlepszych kont oszczędnościowych i wybierz nowy bank.

Najlepiej oprocentowane konto

Myśląc o przeniesieniu środków pieniężnych na inne konto oszczędnościowe, kluczowym parametrem decydującym o atrakcyjności i opłacalności naszych manewrów będzie oprocentowanie. Jeśli chcemy tylko skorzystać z promocji na pewien czas, wybierajmy konta o najwyższym oprocentowaniu promocyjnym. Wtedy warto sprawdzić jak długo trwa promocja na wyższe oprocentowanie oraz dokładnie wczytać się w umowę przedstawioną przez bank. Zazwyczaj środki pieniężne zdeponowane na koncie oszczędnościowym będą musiały pracować przez dłuższy czas. Nie możemy posługiwać się nimi w tak mobilny sposób jak np. w lokatach bankowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o otwarciu nowego konta oszczędnościowego sprawdźmy uważnie umowę.

Konto oszczędnościowe a opłaty

W umowie i warunkach korzystania z konta bankowego powinniśmy doszukać się wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Sprawdźmy, ile będzie kosztować nas przelew środków z konta, wypłata, przelew zewnętrzny, limity w przelewach. Mimo, że oprocentowania kont oszczędnościowych są niskie, a promocji jak na lekarstwo, na pewno znajdziemy ciekawe programy oszczędzania. Niektóre banki jak np. Nest oferuje premie za efektywne oszczędzanie. Czy jednak jesteśmy na tyle cierpliwi i konsekwentni, by np. oszczędzać 5 lat, wpłacając na konto oszczędnościowe Nest łącznie 36 tysięcy złotych, po to aby zdobyć 432 zł premii? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Oczywiście na plus opisanej oferty przemawia oprocentowanie stałe. Możemy zarobić prawie 2500 zł.

Porównanie kont oszczędnościowych

Porównanie kont oszczędnościowych poprzez ranking najlepszych kont oszczędnościowych pozwala na szybkie wyszukanie oferty przez Internet. Za pośrednictwem naszego zestawienia nie tylko dowiesz się o zaletach i wadach danej oferty, ale również przejdziesz od razu do strony banku, gdzie możesz otworzyć konto oszczędnościowe bez wychodzenia z domu. Zapoznaj się z zestawieniem najlepszych kont oszczędnościowych.

 

GetinBank Konto oszczędnościowe

Na ile procent? – 3%

Jaka maksymalna kwota wpłaty? – 200 000 zł

Zalety konta oszczędnościowego – 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za pierwszą wypłatę lub przelew w miesiącu, 3% promocyjne oprocentowanie przez 3 miesiące dla nowych środków.

Wady konta – należy założyć konto osobiste w Getin Banku, 9 zł za kolejne przelewy lub wypłaty w miesiącu, powyżej 200 000 zł tylko oprocentowanie tylko 1-1,4%OTWÓRZ KONTO


Nest Oszczędności

Na ile procent? – 2,25%

Jaka maksymalna kwota wpłaty? – 50 000 zł

Zalety konta oszczędnościowego – 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny, 2,25 % dla 50 tys. zł – a 2% dla nadwyżki

Wady konta – należy założyć konto osobiste w Nest Bank, 5 zł za kolejne przelewy w miesiącu, 5 zł za przelew zewnętrzny, powyżej 200 000 zł tylko oprocentowanie tylko 1-1,4%OTWÓRZ KONTO


 

Konto oszczędnościowe Profit Millennium Bank

Na ile procent? – 2,70%

Jaka maksymalna kwota wpłaty? – 100 000 zł

Zalety konta oszczędnościowego – 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu, mniejsze oprocentowanie dla nadwyżki 100 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie przez 3 miesiace.

Wady konta – niskie oprocentowanie standardowe, każdy kolejny przelew w miesiącu to koszt 7,5 złOTWÓRZ KONTO


 

Konto oszczędnościowe Alior Bank

Na ile procent? – 2,70%

Jaka maksymalna kwota wpłaty? – 100 000 zł

Zalety konta oszczędnościowego – 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za przelewy wewnętrzne online w Alior, 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny, promocyjne oprocentowanie 2,7% aż przez 4 miesiące

Wady konta – 8 zł za każdy kolejny przelew z konta w miesiącu

 

Konto Zośka PRO Idea Bank

Na ile procent? – 2,15%

Jaka maksymalna kwota wpłaty? – bez limitu

Zalety konta oszczędnościowego – 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu,

Wady konta – 5 zł za przelew zewnętrzny, 5 zł za stałe zlecenie, skomplikowana zasada oprocentowania – 2,15% w skali roku do wysokości salda na koncie osobistym – 10 razy większym. Np. jeśli średnie saldo na koncie osobistym to 1000 zł, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie dotyczyć kwoty 10 000 zł.