Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
Konto bankowe przez internet – jak założyć?

Wielu z nas zakładało swoje pierwsze konta bankowe podczas wizyty w oddziale. Jednak rozwój technologiczny wpłynął niemal na każdą sferę naszego życia. Nie ominął również bankowości.

Konto bankowe przez internet – jak założyć?
2018-12-18

 • Jak wygląda proces zakładania rachunku przez internet?

 • Czy konieczna jest wizyta kuriera z umową?

 • Ile czasu potrzebujemy na dokonanie formalności?


WujekSknerus.pl specjalnie dla Was zebrał najważniejsze informacje.

Czy można założyć konto bankowe przez internet?


Jak zostało już wspomniane, rewolucja technologiczna i wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań dotyczy również świata finansów. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów część banków wprowadziła do swojej oferty możliwość założenia rachunku online. W jakich instytucjach znajdziemy takie rozwiązanie? Informacje o takim rozwiązaniu na swoich stronach internetowych podaje między innymi:

 • Alior Bank,

 • Bank Pekao,

 • Bank Zachodni WBK,

 • Deustche Bank,

 • Eurobank,

 • Idea Bank,

 • ING Bank Śląski,

 • mBank,

 • Nest Bank,

 • PKO BP,

 • Toyota Bank.


Przeniesienie wniosków na strony internetowe umożliwia nam załatwienie formalności bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy. Nie musimy zwalniać się specjalnie z pracy w celu załatwienia spraw w banku. Ponadto korzyści tej decyzji mogą odczuć również pracownicy, a także pozostali klienci instytucji, ponieważ pozwoliło to zmniejszyć kolejki w oddziałach.

Konto bankowe przez internet bez kuriera


Początkowo tylko część procesu odbywała się przez internet, ponieważ podstawą weryfikacji tożsamości było pokazanie dowodu osobistego przy podpisywaniu umowy. Niektóre banki potrzebne dokumenty przekazywały klientom za pośrednictwem kuriera, inne zaś prosiły o osobistą wizytę w oddziale. Obecnie istnieje możliwość pominięcia tego etapu. Jednak część instytucji nadal pozostawia wybór wnioskodawcom.

Początkowo proces zakładania konta zajmował 5 dni, ponieważ tyle czasu zajmowało przygotowanie dokumentów dla kuriera, dostarczenie ich do wnioskodawcy oraz złożenie podpisanej umowy w oddziale. Następnie skrócono czas trwania tej wymiany do 72 godzin, czyli 3 dni. Jednak w ostatnim czasie umożliwiono aktywację konta nawet w ciągu jednego dnia. Wszystko zależy od naszej decyzji. Co przyczyniło się do skrócenia czasu oczekiwania?

Jak założyć konto w banku przez internet?


Potwierdzenie tożsamości online podczas zakładania konta bankowego wymaga od nas posiadania już innego rachunku. Pay by Link to usługa, dzięki której możemy wykonać ekspresowy przelew, pomijając sesję ELIXIR.  Operatorami takich transakcji są przykładowo: PayU, Przelewy24, BlueCash, ePrzelewy, Paybynet czy też Dotpay. Decyzja o skorzystaniu z Pay by Link pozwala potwierdzić przelew już maksymalnie w ciągu 5 minut. Podczas wykonania takiej transakcji nie zostanie od nas pobrana opłata.

 

Ponadto są to systemy tworzone przez profesjonalne zespoły specjalistów oraz instytucje, które cieszą się zaufaniem zarówno w środowisku konsumentów, jak i ekspertów. Warunkiem akceptacji przelewu identyfikacyjnego jest konieczność podania dokładnie tych samych danych we wniosku, co przy zakładaniu poprzedniego rachunku. Konto bankowe bez podpisywania umowy jest możliwe w takich instytucjach  jak przykładowo: Alior Bank, Nest Bank, Idea Bank, T-Mobile Usługi Bankow.

Założenie konta przez internet


Istnieje również kilka innych sposobów umożliwiających całkowite pominięcie wizyt w banku. Może to być wideo-weryfikacja. Jednak to jedna z coraz rzadziej stosowanych metod, a instytucje zachowują ostrożność w jej udostępnianiu. Polega to na połączeniu wideo z pracownikiem, który sprawdzi nasze dane i wygląd. Częstszym rozwiązaniem jest przykładowo rejestracja za pomocą aplikacji mobilnej. Odbywa się to na podobnych zasadach jak za pośrednictwem stron internetowych banków.

Konto bankowe online – przykład


Jednym z przykładów konta bankowego, które możemy założyć całkowicie przez internet, potwierdzając wniosek przelew w wysokości 1 zł, jest Nest Konto. Na aktywację konta tym sposobem będziemy musieli czekać zaledwie 15 minut! Może się zdarzyć, że oczekiwanie będzie trwało dłużej, ale nadal będzie to jedna z najszybszych dróg do posiadania aktywnego rachunku. W przypadku wyboru kuriera proces ten będzie trwał 5 dni. Natomiast rozmowa wideo gwarantuje załatwienie formalności nawet w 5 minut. Dodatkowo można skorzystać z wizyty w oddziale, jednak nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakiej kolejce będziemy musieli stać.

 

Zakładając Nest Konto, otrzymujemy gwarancję możliwości prowadzenia rachunku płatniczego, używania karty debetowej oraz wypłat z bankomatów w całej Polsce za 0 zł. Dodatkowo możemy skorzystać z produktu Nest Lokata Witaj w promocyjnej ofercie z oprocentowaniem 4% w skali roku. Do konta bankowego zostaje przypisana Karta Visa oraz możliwość skorzystania z Visa Oferty. Nowością wśród kont bankowych jest również wprowadzenie Google Pay, czyli płacenia telefonem bez użycia karty.

Konto bankowe przez internet – krok po kroku 1. Wchodzimy na stronę internetową banku.

 2. Klikamy w zakładkę “Konta” i wybieramy odpowiadający nam dział. Może to być “Konto dla Ciebie i Twojej rodziny”, “Konto dla Ciebie i Twojej firmy”, “Porównywarka Kont” lub “Nest Konto”. My wybieramy “Nest Konto”.

 3. Następnie jeszcze raz upewnijmy się, czy wszystkie warunki zawarcia umowy z bankiem nam odpowiadają. Jeśli tak, przejdźmy dalej, klikając przycisk “Załóż Konto”.

 4. Zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie otrzymamy możliwość wyboru między rozmową wideo, przelewem, kurierem lub w oddziale. My decydujemy się na przelew. Klikamy ponownie “Załóż Konto” i przechodzimy dalej.

 5. Zostanie nam wyświetlony formularz, który na pierwszym etapie należy uzupełnić: imionami, nazwiskiem, obywatelstwem, adresem e-mail, numerem telefonu oraz PESEL. Następnie musimy zaznaczyć “Tak”, co oznacza zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mail w celu udzielenia pomocy w trakcie składania wniosku. Po uzupełnieniu klikamy “Dalej”.

 6. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych: rodzaj dokumentu tożsamości, jego numer i seria, PESEL, data urodzenia, nazwisko rodowe matki, zaznaczenie odpowiedzi “tak” lub “nie” przy pytaniu o to, czy jesteśmy rezydentem podatkowym USA. Następnie podajemy informacje o adresie w Polsce. Gotowe? Klikamy “Dalej”.

 7. Kolejny etap to wybór informacji, takich jak forma zawarcia umowy kurier lub drogą elektroniczną, potwierdzenie chęci wnioskowania o dany produkt, zaznaczenie możliwości “Karta płatnicza do konta (PLN) oraz Nest Oszczędności. To podstawowe funkcje, z których polecamy skorzystać każdemu. Z pozostałymi należy się zapoznać i podjąć decyzje w sprawie wyboru. Możemy zdecydować się również na Nest Konto Waluta. Decyzja podjęta? Klikamy “Dalej”.

 8. To już przedostatni krok! Czytamy wyświetlone informacje i jeśli na wszystko się zgadzamy, akceptujemy warunki i klikamy “Dalej”.

 9. W tym momencie otrzymujemy podsumowanie wniosku. Sprawdźmy poprawność danych osobowych klienta, wybierzmy formę zawarcia umowy, zweryfikujmy adres doręczenia oraz produkty na liście. Wszystko w porządku? Klikamy “Wyślij”.


 

Zgodnie z założeniami chcieliśmy otworzyć konto całkowicie przez internet. Po kliknięciu “Wyślij” otworzy nam się okno ze wskazówkami, jak należy wykonać przelew identyfikacyjny.  Pamiętajmy, że dane w formularzu powinny być identyczne z tymi należącymi do konta, z którego dokonujemy transakcji.

 
Konto bankowe przez internet – jak założyć?
4 (80%) 1 głosów


Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner