Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
Jedź za darmo w Krakowie i na Śląsku
Mieszkasz na Śląsku lub w Aglomeracji Krakowskiej i dojeżdżasz do pracy samochodem? Przyłącz się do akcji walki ze smogiem i skorzystaj z darmowego przejazdu koleją lub komunikacją miejską. W Aglomeracji Krakowskiej kolej też będzie za darmo, a w samym Krakowie za podróż komunikacją miejską nic nie zapłacisz.

2018-03-06Darmowy przejazd na Śląsku?

W Kolejach Śląskich oraz w środkach komunikacji publicznej w Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii 7 marca skorzystaj z darmowego przejazdu z powodu bardzo złego stanu powietrza. Jeśli chcesz jechać za darmo, miej przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu i pokaż go w czasie kontroli. Nie musisz widnieć jako właściciel w dowodzie rejestracyjnym. Dodatkowo, z bezpłatnego przejazdu skorzysta też Twoja osoba towarzysząca. Darmowy przejazd obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Śląskich z wyłączeniem odcinka Chałupki-Bohumin i pociągów Ornak jeżdżących między Żywcem, a Zakopanem.

W Krakowie też pojedziesz za darmo

Stan powietrza w Krakowie spowodował, że 7 marca w  Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, do których kursuje komunikacja MPK, komunikacja miejska będzie bez opłat podobnie, jak przejazd koleją w Aglomeracji Krakowskiej. Oczywiście, jeśli zabierzesz ze sobą dowód rejestracyjny samochodu. Koleje Małopolskie pozwalają za darmo jechać tylu osobom, na ile zarejestrowany jest samochód, ale w Przewozach Regionalnych poza posiadaczem dowodu bez opłat pojedzie jedna osoba towarzysząca. Bezpłatne przejazdy dotyczy Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych na obszarze Aglomeracji Krakowskiej ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica.

Kiedy darmowy bilet?

Za darmo pojedziesz od godziny 00:01 do 24:00 w dniu, kiedy system mierzący jakość powietrza pokazuje przekroczone poziomy. Czy w danym dniu obowiązuje akcja, sprawdzaj na stronie internetowej przewoźnika.