Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
W jakim banku karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach?

Karta kredytowa stanowi pewną formę wsparcia finansowego. Możemy ją otrzymać w podobny sposób, jak pożyczkę. Po wykorzystaniu przyznanych środków zostaniemy zobowiązani do ich spłaty w określonym terminie. Nic więc dziwnego, że klient musi spełniać określone wymagania. Co będzie nam potrzebne do skorzystania z tego produktu? Dla klientów, jakiego banku będzie dostępna karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach? Sprawdza WujekSknerus.

W jakim banku karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach?
2019-01-08
Karta kredytowa bez zaświadczeń – warunki


Karta kredytowa to jeden ze standardowych produktów bankowych. Możemy ją znaleźć w ofercie niemal każdego banku. Jednak warunki, jakie należy spełnić, aby ją otrzymać, są bardziej rygorystyczne niż w przypadku zwykłych kart płatniczych. Jakie wymagania stawiają banki swoim klientom?

Aby móc wnioskować o kartę kredytową, w teorii powinno wystarczyć ukończenie co najmniej 18 roku życia. Jednak w większości banków ze względu na wagę zobowiązania dolna granica zostaje podwyższona do 21 lat lub więcej. Każda instytucja ma prawo indywidualnie ustalić przedział wiekowy klientów. Drugim warunkiem, jaki musimy spełniać, będzie niewątpliwie stałe źródło utrzymania. Dzięki temu bank minimalizuje ryzyko nieterminowej spłaty. Często wymagana wysokość zarobków będzie zależna od kwoty wybranego przez nas limitu kredytowego.

Trzecim warunkiem, który musimy spełnić, jest otrzymanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Z poziomu banków dzieli się ona na ilościową oraz jakościową. Do pierwszej z nich możemy zaliczyć wyżej wspomnianą wysokość dochodów, koszty utrzymania czy też obecne zobowiązania. To, co zostanie wzięte pod uwagę, zależy w dużej mierze od usługi, o jaką wnioskujemy. Jeśli chodzi o analizę jakościową, kredytodawca może od nas oczekiwać podania nie tylko wieku, ale również stanu cywilnego, liczby osób na utrzymaniu, wykształcenia, formy zatrudnienia, zawodu itd. Aby sprawdzić naszą wiarygodność, bank przyjrzy się również naszej historii kredytowej. Na czym to polega?

 

Karta kredytowa bez dochodów – historia kredytowa


Decyzje związane z produktami bankowymi mają duże znaczenie nie tylko dla konsumentów, ale również instytucji finansowych. Dlatego też nie powinno nas dziwić, że historia naszych zobowiązań zostanie dokładnie przeanalizowana. Usługodawca sprawdzi nas zarówno pod kątem negatywnych, jak i pozytywnych wpisów w bazach. Mówi się, że posiadanie informacji o nieterminowych spłatach źle wpływa na naszą ocenę. Jednak nie wiadomo, czy brak jakiejkolwiek historii nie jest jeszcze gorszy. Jak kredytobiorca ma ocenić naszą wiarygodność, skoro nigdy dotąd nie mieliśmy żadnego zobowiązania?

W tym momencie warto wspomnieć o tym, że otrzymanie karty kredytowej oraz jej regularna spłata umożliwia nam podniesienie oceny zdolności kredytowej. Jeśli jednak nie wywiążemy się z obowiązków w terminie, może nam zaszkodzić. Wróćmy do sprawdzania klientów w bazach.

Bank oceni nas na podstawie raportu z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), który gromadzi i udostępnia wszystkie informacje na temat zachowania klientów całego rynku finansowego. Banki mają również dostęp do rejestrów dłużników, takich jak BIG InfoMonitor (Biuro Informacji Gospodarczej) oraz należące do BIG KRD (Krajowy Rejestr Długów) oraz ERIF. Dla wielu osób istotną informacją może być fakt, że do wcześniej wspomnianych baz możemy trafić również w związku z nieterminową spłatą rachunków za czynsz, prąd i pozostałe media, usługi telekomunikacyjne, ubezpieczenie czy niezapłacone mandaty. Na niechlubną listę trafimy również za zaleganie z alimentami. Warto również wspomnieć o bazie Związku Banków Polskich, na którą można łatwo trafić, spóźniając się ze spłatą zobowiązań, trudniej z niej zniknąć.

Karta kredytowa przez internet bez zaświadczeń


Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację w bazach oraz spełniamy wszystkie wyżej wspomniane warunki, powinniśmy otrzymać kartę kredytową. Jednak czasami pojawia się jeszcze jeden problem. Wielu kredytodawców oczekuje od swoich klientów dodatkowego zabezpieczenia w postaci zaświadczenia o dochodach. Osoby pracujące na podstawie umowy o pracę będą zobowiązane do dostarczenia dokumentów potwierdzających miejsce zatrudnienia oraz wysokość zarobków. Właściciele firm zostaną poproszeni o dokumenty z ZUS oraz urzędu skarbowego. Natomiast jeśli jesteśmy już na emeryturze lub rencie, bank będzie od nas wymagał dostarczenia odcinka ostatniej wypłaty lub decyzji o przyznaniu. Szczegółowe wymagania mogą się różnić w zależności od instytucji.

Oprócz tych dokumentów będzie nam potrzebny również dowód osobisty.

Kto może ubiegać się o kartę kredytową? Odpowiedź brzmi każdy. W przypadku tego produktu dokładne kryteria ustalane są indywidualnie. Nie jest powiedziane, że zatrudnieni z tytułu umowy cywilnoprawnej nie mają szans na otrzymanie karty kredytowej. Wiele zależy od wysokości wybranego limitu. Nie ma jednak wątpliwości, że osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mogą otrzymać mniejsze wymagania, jeśli chodzi o pozostałe parametry. Jednak czy jest możliwe otrzymanie pozytywnej decyzji bez zaświadczeń?

Karta kredytowa na oświadczenie – mBank


W wielu bankach zaświadczenia o dochodach nie będą wymagane przykładowo od studentów, ale i osoby zarabiające mniej mogą pominąć ten etap procedury wnioskowania. Jak to zrobić? Niektóre instytucje udzielają limitów kredytowych na podstawie wyciągów bankowych. W niektórych przypadkach może wystarczać regularne otrzymywanie wypłaty na konto bankowe zarejestrowane w placówce kredytodawcy. Jedną z takich instytucji jest mBank. Posiada on w swojej ofercie 6 rodzajów kart kredytowych. Wśród nich znajdziemy:

 • ofertę standardową,

 • ofertę z systemem zbierania punktów, które mogą być zamienione na atrakcyjne nagrody,

 • ofertę, w ramach której możemy zaprojektować kartę samodzielnie,

 • ofertę z programem zbieraj mile i zdobywaj bilety lotnicze,

 • ofertę z wysokim limitem do 200 000 zł,

 • oraz prestiżową ofertę VIP.


W każdym z wyżej wymienionych rozwiązań obowiązuje takie samo RRSO i jest ono równe 10,70%. Oznacza to, że poniesiemy jednakowe koszty zobowiązania. Skupmy się jednak na ofercie standardowej. Jakie korzyści gwarantuje nam oferta? Przede wszystkim możemy otrzymać od 1 500 do 20 000 zł limitu kredytowego. Pieniądze z karty kredytowej przeznaczamy na dowolny cel, a jeśli uda nam się spłacić zadłużenie w ciągu 54 dni, zostaniemy zwolnieni z odsetek. Mamy również możliwość ustalenia automatycznego zlecenia na spłatę zobowiązania. W ten sposób nie musimy się obawiać, że w natłoku pracy zapomnimy o wykonaniu przelewu w terminie.

Kartą kredytową możemy płacić tradycyjnie w sklepach stacjonarnych, zbliżeniowo oraz przez internet. Dodatkowo istnieje możliwość:

 • skorzystania z systemu płatności Google Pay,

 • wykonywania przelewów z karty na konto,

 • zmiany systemu spłat na ratalny (co miesiąc),

 • korzystanie z mOkazji oraz mTransferów.


Jako klienci mBanku może zamówić kartę z poziomu swojego konta bankowego. Z kolei nowi użytkownicy będą zobowiązani do wypełnienia odpowiedniego formularza. Warto zaznaczyć, że przed przejściem do właściwego wniosku zostaniemy zapytani o chęć założenia konta mBank.

Jak dostać kartę kredytową? mBank


Przeanalizujmy proces wnioskowania o kartę kredytową na przykładzie instytucji mBank. Możemy złożyć wypełnić odpowiedni formularz przez internet, podczas rozmowy telefonicznej lub w oddziale banku. Najłatwiej złożyć taką dyspozycję będąc już posiadaczem konta w mBanku. Teraz dodatkowo za otwarcie rachunku możesz zyskać bonus:W każdym z przypadków zostaniemy poproszeni o podstawowe informacje pozwalające ocenić naszą zdolność kredytową. Jakie?

Podczas wnioskowania online zostaniemy poproszeni o podanie:

 • danych osobowych: imię, nazwisko, obywatelstwo, PESEL, miejsce urodzenia, imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki, serię i numer dowodu osobistego, termin ważności,

 • danych pozwalających ocenić naszą sytuację: wykształcenie, stan cywilny, status mieszkaniowy, ile lat mieszkamy w obecnym miejscu, liczba osób na utrzymaniu,

 • danych kontaktowych: adres e-mail, telefon komórkowy,

 • danych adresowych: adres zamieszkania, adres korespondencyjny,

 • danych finansowych: miesięczny dochód, forma zatrudnienia (można dodać kilka), zobowiązania wobec instytucji finansowych bankowych i pozabankowych, miesięczne wydatki związane z utrzymaniem, miesięczne zobowiązania na mocy tytułów wykonawczych


Po wypełnieniu tej części zostaniemy poproszeni o wybór karty. Następnie będziemy musieli zatwierdzić odpowiednie oświadczenia. Taki sposób wnioskowania może być nazywany “kartą kredytową na oświadczenie”. Nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli dodatkowo kredytodawca będzie od nas wymagał wyciągu z konta, na które otrzymujemy comiesięczne wynagrodzenie.

Karta kredytowa bez zaświadczeń – Millenium


Innym bankiem, który umożliwia wnioskowanie o kartę kredytową bez zaświadczeń o dochodach, jest Millennium. Jednak w tym przypadku warunkiem będzie otrzymywanie wypłaty regularnie od co najmniej 3 miesięcy na konto zarejestrowane w tej instytucji. Z tej możliwości zostali wyłączeni klienci posiadający własną działalność gospodarczą. Do obowiązków przedsiębiorcy należy przedłożenie książki przychodów i rozchodów lub roczne zeznanie podatkowe oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego lub zaświadczenie z ZUS/KRUS. Jeśli posiadamy konto w Millenet, wniosek można złożyć przez internet. Natomiast nowi klienci muszą dokonać formalności telefonicznie lub w oddziałach.ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘ
Właściciele karty kredytowej otrzymują możliwość nawet 5% zwrotu za zakupy w Apart, Sephora, Leroy Merlin, Go Sport, Inter Cars (online), salonach Empik (stacjonarnie), Cinema City (stacjonarnie), TravelPlanet.pl.  Możemy również dołączyć do Programu Inspiracje, płacić zbliżeniowo oraz spłacać kartę w równych miesięcznych ratach. RRSO wynosi 14.12%, co potwierdza reprezentatywny przykład dla kart kredytowych Millennium Visa Alfa pochodzący ze strony kredytodawcy:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,12%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5 408,49 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 408,49 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 320,60 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 450,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.07.2018r. na reprezentatywnym przykładzie.

Gdzie jeszcze karta kredytowa bez zaświadczeń?


Warto również zwrócić uwagę na ofertę:

 • Alior Bank,

 • BZ WBK,

 • Credit Agricole,

 • Getin Bank,

 • EuroBank.


W wyżej wymienionych instytucjach kartę kredytową możemy otrzymać na podstawie wyciągów z banku z trzech ostatnich miesięcy. Warto pamiętać również o T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie warunkiem jest posiadanie aktywnego konta bankowego i otrzymywanie na nie wynagrodzenie od co najmniej 6 miesięcy. Niektórzy kredytodawcy umożliwiają przyznanie karty kredytowej na oświadczenie. Jeśli wybrany przez nas limit kredytowy nie przekracza 4 000 zł, istnieje szansa na skorzystanie z takiego rozwiązania w: BGŻ BNP Paribas, Grupa BPS, Bank Zachodni WBK, PlusBank. Możliwość skorzystania z takiej procedury mają wyłącznie stali klienci banków. Wiele zależy również od pozostałych kryteriów wobec potencjalnego kredytobiorcy.

Niemal w każdej ofercie można przeczytać, że do wnioskowania o kartę kredytową nie jest konieczne posiadanie konta bankowego w konkretnej instytucji. Jednak nie da się ukryć, że stali klienci mają możliwość szybszego wnioskowania, bez zbędnych formalności. Tak jak w przypadku kart kredytowych, jeśli na rachunek w danym banku otrzymujemy nasze wynagrodzenie, nie musimy dostarczać zaświadczeń o dochodach.
W jakim banku karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach?
4 (80%) 1 głosów


Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner
Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner

Wujek Sknerus Banner